Strona główna

9. marca, w trakcie Dnia Otwartego w Muzeum Warszawskiej Pragi poznaliśmy zwycięzców konkursu „Ciepło dla Pragi”. Nagrody otrzymały 4 szkoły, które zdobyły największe uznanie głosujących mieszkańców i jednocześnie uzyskały najwyższe oceny Jury Konkursu.

Wydarzenie było okazją do podsumowania programu „Ciepło dla Pragi” i zaprezentowania prac młodzieży i ich pomysłów na zieloną, efektywną energetycznie dzielnicę szerszemu gronu mieszkańców. Odwiedzający mogli zapoznać się z projektami zespołów biorących udział w konkursie, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat roli efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz działań na rzecz poprawy jakości miejskiego życia. Łącznie Muzeum Warszawskiej Pragi odwiedziło ponad 200 osób.

Podczas Dnia Otwartego swoje projekty w wirtualnym świecie Ecocraft (ekologicznej odsłonie Minecraft©) zaprezentowało 10 zespołów - finalistów programu „Ciepło dla Pragi”. Wybór zwycięzców odbywał się w głosowaniu mieszanym: prace były oceniane zarówno przez mieszkańców w głosowaniu otwartym, jak i przez Jury Konkursu. Każda z ocen stanowiła 50% oceny całościowej, stanowiącej o miejscu w rankingu, a każdy projekt mógł zdobyć maksymalnie 20 punktów.

Jury Konkursu, w którym zasiedli przedstawiciele Fundacji Veolia Polska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga-Północ Urzędu m.st. Warszawy, biorąc pod uwagę niezwykły potencjał projektów, ich atrakcyjność i użyteczność dla mieszkańców dzielnicy, postanowiło przyznać dwie nagrody główne dla zespołów, które znalazły się na 1. i 2. miejscu rankingu. Łączny budżet na granty wynosił 20 000 zł.

I miejsce ex aequo i granty w wysokości 6.000 złotych brutto na realizację wybranych elementów swoich projektów - otrzymały:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 – zespół Best Architekci (17 punktów)
  • Szkoła Podstawowa nr 50 – zespół 1 (17 punktów)

II miejsce ex aequo i granty w wysokości 4.000 złotych brutto na realizację wybranych elementów swoich projektów - otrzymały: 

  • Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego – zespół 6 (14 punktów)
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 im. Króla Stefana Batorego – zespół 2 (14 punktów).

Każdy z 10 zespołów, które zakwalifikowały się do finału konkursu, otrzyma także nagrodę w wysokości 800 zł. Uczniowie otrzymają także e-dyplomy potwierdzające udział w programie, a opiekunowie zespołów, specjalne certyfikaty. 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy doskonałych projektów, a gościom sobotniego wydarzenia dziękujemy za przybycie i wielkie zaangażowanie.

Masz pytania? Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundacja Veolia
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
Partnerstwo RAZEM DLA ŚRODOWISKA
Patrona honorowy
Patronat medialny

Mieszkaniec